Kullanıcı tesis edilen asansörden güvenilir olarak ve en fazla verimlilikte hizmet etmesini beklemektedir. Asansör kullanıcılarının ve bina sorumlularının asansörün güvenilir olarak kullanılması için dikkat etmesi gereken hususlar …

Kullanıcı tesis edilen asansörden güvenilir olarak ve en fazla verimlilikte hizmet etmesini beklemektedir.

Peki sansör kullanıcılarının ve bina sorumlularının asansörün güvenilir olarak kullanılması için dikkat etmesi gereken hususlar hakkında nelere dikkat edilmelidir ?

Asansör kontrollerinin düzenli yapılmaması sonucu oluşan arızalar kazalara ve maddi hasarlara neden olmaktadır. Bunun engellenebilmesi için bina sorumlularının ve kullanıcılarının dikkat etmesi gerekli hususlar bulunmaktadır.

Verimli olarak kullanılması istenen asansörün sürekli arızalanması kullanıcıları ve bina sorumlusunu endişelendirmekte ve güvenilirliğinden şüphe duyulmasına neden olmaktadır.

Asansör arızalarının başlıca sebepleri :

- Yeni servise verilen asansörlerde imalat veya montaj kusurlarının kullanım sırasında ortaya çıkması
- Asansörlere düzenli bakım yapılmaması, bakım eksiklikleri sonucu oluşan arızalar
- Bakımın asansör sistemini bilen yetkili servis tarafından yapılmaması
- Kullanıcı hataları
- Gerilim düşüklüğü veya kesilmesi, motor ve elektrik kumanda sisteminde aşırı ısınma, fazla yük veya sürekli çalıştırma sonucu asansör kontrol sisteminin korumaya geçmesi sonucu arızalanması.

Kullanım amacına uygun imal ve monte edilmiş, düzenli ve yetkili bakım servisi tarafından bakımı yapılan asansörlerde arıza ve arıza bakım çok azdır.

Asansörden en az arıza ve en çok verimde faydalanabilmek için yetkili servisi tarafından her ay belirlenen periyotlarda bakımlarının yapılması gerekmektedir.

38 yılı aşkın süredir Ankara genelinde, binalarınızdaki asansör arızalarını ve arıza bakımlarını uygun fiyat ve ödeme kolaylıklarıyla gidermekteyiz. Asansör arızalarınız hakkında bilgilere, asansör ruhsatlandırma bilgilerini almak, fiyat teklifi için firmamıza iletişim sayfamızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz.