Makine Dairesiz Asansör

Makine daireleri binaların üzerinde belirgin bir yapıya sahiptir ve bina üzerinde belli bir yer kaplamaktadır. Makine dairesinin kapladığı alan çoğu zaman bina estetiğine uymaz. Bu yüzden dişlisiz makineler üretime girmiştir. Bu makine frekans kontrollü çalışıp, asansörün duruş kalkış ve tek hareketli parçasıyla kabinin seyrine büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine sayesinde, makine dairesi ortadan kalkmakta ve asansör kuyusu içerisinde, montajın gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Montajı yapılan dişlisiz  makine bir disk şeklinde olup, asansör makinesinin ağırlığının yarısı kadar ağırlıktadır.

Kullanılan bu makine hassas kalkış ve duruşlarıyla, sessiz ve titreşimsiz çalışmasıyla büyük konfor sağlar. Dişlisiz makine diğer asansör makinelerine oranla çok daha verimlidir. Ayrıca enerji tüketiminde geleneksel asansör motorlarına göre %40 daha az enerji tüketmektedir.

Bu tip asansörler özellikle yolcu terminalleri, çok katlı mağazalar, alışveriş merkezleri ile eğitim kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturmaktadır.

Makine dairesiz sistemlerin avantajları:

  1. Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf
  2. Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti
  3. Her çeşit binaya kolay entegrasyon
  4. Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir
  5. Daha az kalkış akımı,daha az enerji kullanımı
  6. Hızlı ve etkin montaj
  7. Optimum performans

Frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 elektrik tasarrufu sağlar.

Kataloğumuzu İncelediniz mi?

En ince detaylarla hazırladığımız bütün isteklerinizi bulabileceğiniz kataloğumuzu inceleyebilirsiniz

İlgili Ürünler