Asansör işine 1978 yılında başlayan kurucumuz, başarılı geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen firmaları arasında yer almakta ve sektöründe lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

1994 yılında  kurulan firmamız, asansör bakım, arıza, yenileme, montaj hizmetinde bulunmuştur. 2015 yılında GENTAŞ-AS ASANSÖR A.Ş adını alan firma 37 yıllık  tecrübe ve deneyimle hizmetinde kaliteden ödün vermeyen, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, müşteri beklentilerini karşılayan  ürünler üretmeyi, kullanıcın can ve mal güvenliğini ön planda tutarak  kalite sorumluluk ve süreklilik ister bilincini ilke edinmiştir.

 Kalite hedeflerini yüksek tutan firmamız, bu doğrultuda kalite yönetim sistemi standardizasyonunu arttırmak için ISO 9001:2000 belgesini almış ve firma kalite sistemimiz yeni uygulamalarla hedefine ulaşmıştır.

Firmamız Avrupa kalite standartlarına ulaştığını tasdikleyen CE (tam kalite güvence) belgesini alarak belgeden de açıkça anlaşılacağı gibi GENTAŞ tasarım, yapı, montaj, tesisat, son muayene ve testler için 95/16/AT direktifi, EK XIII, modül H ve ilgili EN 81-1, 81-2 normlarının gereksinimlerini karşılayan bir kalite güvence sistemi uygulamaktadır.

Her tip ve ebatta insan yük, hasta, servis, araç, panoramik asansör yapan, aynı zamanda malzeme satışı bulunan firmamız; yöneticileri, mühendisleri, işçileri ve tüm diğer çalışmalarıyla sektördeki titiz faaliyetlerini  sürdürmektedir.

Sizlerin desteği ve tercihi ile geldiğimiz bu yerde Türkiye‘nin hemen hemen tüm şehirlerine yaptığımız asansör sayısı  her geçen gün  artarak sürmektedir.

Hedefimiz gittikçe kentleşen bir ortamdaki insanların binaların içinde sorunsuz, güvenli, rahat ve bekleme olmaksızın hareket etmelerini mümkün kılan çözümler geliştirmek ve sağlamaktır. 

Kurumsallık kapsamında Gentaş-As Asansör 2015 yılında Aufzugen Elevator adıyla yoluna devam etme kararı almıştır.

Sitemize ve bizlere  gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz. Her türlü görüş ve önerileriniz için bize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.